Skype Qik: nowa funkcja w komunikatorze od Microsoftu

Skype może i jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów, jeśli chodzi o wideorozmowy, jednak jeśli chodzi o szybkie wymienianie wiadomości wideo, komunikator Microsoftu ustępuje takim rozwiązaniom, jak na przykład Snapchat. Zespół tworzący Skype'a postanowił to zmienić

Komunikator Microsoftu otrzymał właśnie nową funkcję o nazwie Skype Qik. Dzięki niej, użytkownicy mogą wymieniać się krótkimi wiadomościami wideo, których maksymalna długość została ograniczona do 42 sekund. Tak, 42 sekundy to mrugnięcie okiem do fanów „Autostopem przez Galaktykę”. Wysyłane przez nas „wideo-smsy” znikają po dwóch tygodniach. Ciekawostką jest również to, że „qiki” możemy nagrać i zapisać na przykład na swoim telefonie, żeby móc bardzo grzecznie poinformować kogoś (i to prawie osobiście) o tym, że na przykład możemy odebrać teraz nadchodzącej wideo-rozmowy.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.