Snapchat ma zyskać potężnego inwestora

Yahoo! już od dawna nie koncentruje się wyłącznie na swojej wyszukiwarce. Według anonimowych źródeł redakcji Wall Street Journal internetowy gigant chce zainwestować duże pieniądze w komunikator Snapchat.

Yahoo! ma rzekomo wkrótce przekazać na rzecz Snapchatu 20 milionów dolarów. Ma to być pierwsza transza z większego planu inwestycyjnego, który zakłada wydatek na poziomie… 10 miliardów dolarów. Gdyby nie prestiżowość źródła, jakim jest Wall Street Journal, trudno by nam było w to uwierzyć.

Snapchata próbowało już przejąć wielu inwestorów. Facebook i Alibaba proponowali Snapchatowi trzy miliardy dolarów za przejęcie, ale te oferty zostały odrzucone przez właścicieli komunikatora.

Co ciekawe, sam Snapchat, mimo swojej absurdalnej wręcz popularności (sto milionów aktywnych użytkowników), nadal nie ma solidnego modelu biznesowego i nadal na siebie nie zarabia. Mówi się o wprowadzeniu reklam do komunikatora, ale to pozostaje na razie w sferze plotek.

0
Źródło: WSJ.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.