TESLA udostępnia swoje wszystkie patenty!

Amerykański producent elektrycznych samochodów Tesla właśnie udostępnił swoje wszystkie patenty. Chce w ten sposób przyspieszyć rozwój ekologicznego transportu.

Elon Musk, CEO Tesli tłumaczy na swoim blogu następująco:

Jeśli przetrzemy szlak, jeśli chodzi o produkcję pojazdów elektrycznych, a potem zaminujemy go prawami własności intelektualnej, działalibyśmy na szkodę naszego głównego celu.

W praktyce, decyzja Tesli oznacza, że każdy kto chce skopiować ich rozwiązania i rozpocząć produkcję własnych, elektrycznych samochodów, bazując na doświadczeniach i rozwiązaniach Tesli może robić to w pełni legalnie i nie martwić się o pozew.

W tej całej, górnolotnej decyzji Muska ukryty jest jeden, malutki haczyk. Tesla właśnie skończyła budowę swojej fabryki, w której produkować będzie swoje cylindryczne baterie do pojazdów elektrycznych. Oznacza to, że każdy może kopiować rozwiązania Tesli, jednak i tak najkorzystniej wyjdzie, gdy na koniec kupi baterie – czyli serce pojazdu od amerykańskiego producenta.

0
Źródło: sciencealert
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.