„Zero Point” – pierwszy film na Oculus Rifta debiutuje na Steamie

Rok temu studio Condition One zapowiedziało swój niezwykły film dokumentalny opowiadający o twórcach wirtualnej rzeczywistości. Największą zaletą tego 15-minutowego materiału są jednak scenerie, które pozwolą posiadaczom Oculus Riftów przenieść się w dane miejsce.

Kamienista plaża, spacer między bizonami, rzut oka na pracę żołnierzy, a nawet przechadzka po targach E3. Film jest krótki ale obfituje w ciekawe sceny. Dzięki panoramicznym nagraniom i Oculus Riftowi widz może w każdym momencie swobodnie obracać głową i obserwować scenerię zupełnie tak, jak gdyby znajdował się naprawdę w danym miejscu.

Zero Point można kupić już na Steamie jednak jego cena jest dość porażająca. Nawet ze zniżką 20% wychodzi około 47 złotych. Za 15-minutowy seans to sporo, ale pewnie z czasem cena spadnie. Chętni mogą też bezpłatnie pobrać dwuminutowe demo.

Na pełnometrażowy film z prawdziwego zdarzenia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Następny w kolejce jest dokument przyrodniczy sir Davida Attenborough’a.

0
Źródło: Steam
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.