Amazon zatrudni pilotów dronów

Od ubiegłego roku Amazon przygotowuje się do wdrożenia swojej specjalnej usługi - Prime Air -, która pozwoli otrzymać zakupioną przesyłkę w ciągu 30 minut. Na chwilę obecną lider elektronicznego handlu poszukuje pilotów, którzy będą zdalnie kontrolować drony dostarczające paczki.

Zgodnie z ofertą pracy zamieszczoną na stronie firmy Amazon piloci dronów muszą spełnić dość restrykcyjne wymagania. Między innymi wymagane jest minimum pięcioletnie doświadczenie w pilotowaniu i licencjat z inżynierii lotniczej lub pokrewnej dziedziny. Pomocne okaże się także doświadczenie w certyfikacji statków powietrznych lub jako oficer bezpieczeństwa lotniczego.

Typ dronów, które Amazon zamierza wykorzystać do przesyłania paczek nie jest obecnie dopuszczony do użytku prywatnego, ale przepisy dotyczące lotnictwa mają zmienić się już w przyszłym roku. Wtedy właśnie Amazon planuje oficjalnie rozpocząć swoje testy.

0
Źródło: Money.cnn.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.