AMD opracowuje nowy procesor dla Xboxa One Slim

Nowy procesor ma być mniejszy i wymagać będzie mniej wydajnego chłodzenia. AMD chce to osiągnąć poprzez wykorzystanie 20-nanometrowego procesu technologicznego.

Dotychczasowe procesory, zarówno w konsoli Xbox One, jak i Sony PS4, wykonane są w technologii 28 nm. 20-nanometrowe układy stosowane są raczej w tabletach i notebookach, ale właśnie dzięki temu (mniejsze rozmiary chipu, a przede wszystkim układu chłodzenia) nowa wersja konsoli Microsoftu będzie mogła być znacznie mniejsza on zwykłego Xbox One. Stąd prawdopodobna nazwa przyszłej konsoli – Xbox One Slim. Można się też domyślać, że urządzenie pracowało będzie również znacznie ciszej.

Jak widać, zwykła wersja Xbox One wyposażona jest w potężne układy chłodzenia. Fot. iFixit

Jak widać, zwykła wersja Xbox One wyposażona jest w potężne układy chłodzenia. Fot. iFixit

A jak z wydajnością? Prawdopodobnie pozostanie na tym samym poziomie. Mniejsze wymiary urządzenia i jego prostsza budowa mogą za to zaowocować czymś innym – zdecydowanie niższą ceną konsoli. Ciekawe, czy Sony planuje już jakieś „kontruderzenie” w postaci mniejszej wersji PS4…

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.