Android One okazał się porażką

Smartfony Android One to bardzo tanie smartfony, ale o nienajgorszej specyfikacji sprzętowej i z na bieżąco aktualizowanym oprogramowaniem. Przeznaczone były na mniej zamożne rynki. Niestety, nie są tam mile widziane.

Android One to bardzo ciekawa i fajna inicjatywa firmy Google, polegająca na wprowadzeniu do sprzedaży bardzo tanich smartfonów, które mimo swojej ceny oferowałyby spore możliwości oraz które zawsze posiadałyby najnowszą wersję systemu Android na pokładzie. Niestety, okazało się, że konkurencja w formie takich firm, jak Xiaomi czy Motorola, potrafi sprzedawać swoje androidowe smartfony jeszcze taniej.

Kosztujące niecałe 100 dolarów smartfony Android One są produkowane przez Micromax, Karbonn i Spice i na razie dostępne są na rynku indyjskim. Można je kupić wyłącznie przez Internet, co w Indiach jest bardzo częste. Google i jego partnerzy nie zamierzają się jednak poddawać.

0
Źródło: The Times of India
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.