Chińska uczelnia rozpoczyna wykłady z… Defense of the Ancients

Niektóre uniwersytety oferują kursy z tworzenia gier komputerowych, ale Chongqing Energy College postanowił wykorzystać popularność jednej z gier MOBA w nieco inny sposób.

W obliczu rosnącej popularności e-sportu i nagród o wartości elektryzującej nie tylko przeciętnego nastolatka, ale też i dorosłego gracza nie zdziwiłabym się, gdyby na chińskich uczelniach wprowadzono zajęcia doskonalące umiejętności w graniu w takie tytuły jak LoL czy właśnie Dota. To właśnie z Chin wywodzą się liderzy e-sportu, którzy wygrywają miliony dolarów na międzynarodowych mistrzostwach.

Ale Chongqing Energy College nie tyle ma zamiar kształcić graczy profesjonalnych, co raczej nauczyć swoich studentów myślenia strategicznego, które przyda im się w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów dorosłego życia, oraz pracy zespołowej. Kurs pod tytułem „Rozwój sportów elektronicznych i analiza Doty” jest w tej chwili najbardziej oblegany ze wszystkich kursów dostępnych na uczelni. Z 200 zapisanych na niego studentów możliwość uczestnictwa otrzyma tylko 90.

0
Źródło: Yibada.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.