DirectX 12 nie będzie obsługiwany przez Windows 7!

Podczas targów PDXLAN, odbywających się w Stanach Zjednoczonych miała miejsce bardzo ciekawa konferencja AMD, na której to Richard Huddy zdradził, że Windows 7 nie będzie obsługiwał DirectX 12. AMD jest na tyle dobrze poinformowane, że powyższą informację traktujemy jako oficjalną.

Oznacza to, że pecetowi gracze, którzy nadal korzystają z Windowsa 7 będą zmuszeni pod koniec 2015 roku – bo wtedy odbędzie się premiera DirectX 12, przesiąść się na nowszy system Microsoftu – Windows 10. Co prawda, oprócz 12-stki, pojawi się również DirectX 11.3, który będzie oferować część funkcjonalności z DX12, jednak historia pokazuje, że lepiej mieć system kompatybilny z najnowszą wersją tej biblioteki.

Szczególnie, że DirectX 12 ma być prawdziwą rewolucją, jeśli chodzi o możliwości renderowania grafiki oraz wykorzystanie potencjału procesorów wielordzeniowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.