Ear-O-Smart, czyli kolczyki z sensorami fitness

Smartwatche i opaski fitness świetnie sprawdzają się w trakcie treningów, ale nie wszystkie modele są na tyle uniwersalne, by pasować do bardziej eleganckich zestawów garderoby.

A przecież w trakcie spotkań biznesowych, czy imprez towarzyskich też tracimy sporo kalorii. Twórcy Ear-O-Smart postanowili połączyć technologię z elementem biżuterii, który do tej pory nie był brany pod uwagę w podobnych projektach. Inteligentne kolczyki mają formę klipsów i z zewnątrz na takowe wyglądają. Są może nieco większe od tych, jakie tradycyjnie noszą kobiety, ale dalej jest to rozmiar dopuszczalny.

Urządzenie mierzy nasz puls ściskając ucho, natomiast reszta czujników odpowiada standardowo za pomiar kalorii, dystans, liczbę kroków itp. Kolczyk łączy się bezprzewodowo ze smartfonem przez Bluetooth 4.0. Bateria urządzenia jest jeszcze w trakcie opracowywania. Na ten moment działa na jednym ładowaniu 8 godzin. Aktualnie projekt zdobywa fundusze na Kickstarterze. Za najtańszy model Ear-O-Smart przyjdzie nam zapłacić 125 dolarów kanadyjskich.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.