Google musi udostępnić Marvelowi dane internauty, który opublikował zwiastun Avengers

Niecałe dwa tygodnie temu, w Sieci pojawił się zwiastun filmu Avengers: Age of Ultron. Fani uniwersum Marvela byli wniebowzięci, jednak sam zwiastun trafił do Sieci... nielegalnie.

Marvel poradził sobie z całą sytuacją niezwykle sprawnie i wyszedł z niej obronną ręką – za przedwczesną publikację zwiastuna oberwało się Hydrze – złej organizacji, spiskującej w komiksowym uniwersum, po czym Marvel zdecydował się na oficjalną, choć nieco przedwczesną, premierę zwiastunu w o wiele lepszej jakości.

Na tym oczywiście sprawa się nie skończyła. Tego samego dnia, w którym zwiastun został opublikowany przez tajemniczego użytkownika serwisu YouTube, posługującego się loginem John Gazelle, Marvel zwrócił się z prośbą do sądu w Kalifornii, aby ten nakazał firmie Google udostępnić wszystkie dane i adresy IP, którymi posługiwał się tajemniczy sprawca całego zamieszania. Sędzia Federalny Richard Wieking nie zgodził się jedynie na wydanie nakazu przeszukania placówek należących do Google.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.