Google podzieli się na kilka mniejszych firm?

Parlament Europejski właśnie przegłosował projekt ustawy, w myśl którego Google, by móc dalej operować na terenie Unii Europejskiej, będzie musiał podzielić się na kilka mniejszych firm.

To pierwszy raz w historii, kiedy Parlament Europejski wydał rekomendację do podziału jakiejkolwiek firmy. Upiekło się nawet Microsoftowi, który przez lata walczył z unijnymi władzami i podobnymi zarzutami, jakie są stawiane Google’owi.

Chodzi tu o praktyki monopolistyczne. Zdaniem Europarlamentu, Google dyskryminuje konkurentów w swojej wyszukiwarce, niewłaściwie wykorzystuje cudze treści opublikowane w Internecie, jest zbyt potężny na rynku internetowej reklamy oraz utrudnia przeniesienie kampanii reklamowych do konkurencyjnych dla Google’a mechanizmów.

Parlament Europejski nie ma jednak dostatecznych kompetencji, by ustawa weszła w życie. Jest jednak ważną rekomendacją dla Komisji Europejskiej, która ma decydujące zdanie w tej kwestii.

0
Źródło: Spider's Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.