Gry akcji wpływają pozytywnie na proces uczenia się

Przedzieranie się przez dżunglę pełną potworów, podejmowanie kluczowych decyzji w ułamkach sekund, orientacja w terenie - to wszystko, mimo, że dzieje się tylko na ekranie monitora powoduje, że mózg gracza zaczyna inaczej pracować.

Naukowcy z wydziału nauk kognitywnych University of Rochester prowadzili badania na temat umiejętności ludzkiego mózgu do przewidywania kolejnych działań np. prowadzenia konwersacji, wyciągania wniosków z ruchu drogowego, czy przeprowadzania operacji chirurgicznej. Kierowany przez profesor Daphne Bavelier przeprowadził test na percepcję wzrokową na dwóch grupach osobowościowych – jedni grali w typowego przedstawiciela gatunku gier akcji – Call of Duty – pozostałym polecono grać w serię The Sims.

Okazało się, że osoby grające w gry akcji szybciej znajdowały poprawne wzorce zadań, szybciej się uczyły. Dość podobny eksperyment przeprowadzono już w 2010 roku. Wtedy udowodniono jednak, że gracze potrafią podejmować o wiele szybciej decyzje od osób nie grających.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.