Hakerzy, którzy włamali się do Sony żądają równego traktowania

Sprawa poniedziałkowego włamania do komputerów Sony Pictures nadal pozostaje nierozwiązana. Włamywacze skontaktowali się wczoraj z redaktorami portali Salted Hash i The Verge w celu przedstawienia swoich żądań.

„Chcemy równego traktowania. Sony nie. To nierówna walka.” napisał jeden z członków grupy Guardians of Peace, podpisujący się pseudonimem „Lena”. Nadal nie wiemy o jaką równość chodzi hakerom, jednak sami przyznacie, że żądania #GOP nie brzmią, jak standardowe wymuszenie okupu. Co więcej, „Lena” sugeruje, że przy włamaniu do komputerów Sony Pictures, hakerom pomagali pracownicy, lub byli pracownicy Sony, którzy umożliwili im fizyczny dostęp do komputerów:

Sony nie zamyka swoich drzwi. Współpracowaliśmy z pracownikami, którzy podzielają nasze poglądy.

Niestety nie wiemy, co Strażnicy Pokoju rozumieją konkretnie jako „równe traktowanie”. Wiemy za to, że włamywacze grożą Sony, że jeśli firma nie spełni ich postulatów, opublikują bardzo poufne dokumenty skradzione z serwerów japońskiego giganta.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.