Ile zarobiła już seria Call of Duty?

Tylko dwa najbardziej kasowe filmy w dziejach historii kina przekroczyły barierę 2 miliardów dolarów. To jednak żadne osiągnięcie jeśli spojrzeć na dochód serii Call of Duty.

W dzisiejszej informacji prasowej Activision podało, że najnowsza odsłona ich strzelanki okazała się najbardziej dochodową premierą tego roku – nie tylko w branży gier wideo, ale też biorąc pod uwagę filmy, książki i muzykę. Call of Duty: Advanced Warfare jest ponadto najlepiej sprzedającym się tytułem w dystrybucji cyfrowej (PlayStation Network i Xbox Live) w całej historii gier wideo. Konkretnych wyników jednak nie podano.

Jedyną wartością liczbową podaną w informacji jest suma 10 miliardów dolarów, które zarobiła marka Call of Duty. Dla porównania najbardziej kasowy film wszechczasów – „Avatar” zarobił 2,78 miliarda dolarów, a filmowa opowieść o Harrym Potterze, która okupuje pierwsze miejsce na liście najbardziej dochodowych serii zarobiła 7,7 miliarda dolarów.
0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.