Instagram nie jest już na topie

Facebook ze swoim 1,35 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie jest największą siecią społecznościową na świecie. Nie jest jednak już w stanie pozyskiwać nowych użytkowników. Bardzo sprawnie robi to za to Tumblr.

Według najnowszego badania Global Web Index, Tumblr jest na chwilę obecną najszybciej rosnącą siecią społecznościową ze 120-procentowym tempem wzrostu w przeciągu ostatnich sześciu miesięcy. Facebook, dla porównania, w tym samym okresie może się pochwalić… dwuprocentowym tempem wzrostu.

Na drugim i trzecim miejscu znajdują się Pinterest (111 proc.) i Instagram (64 proc.). Dalej znajdziemy LinkedIna (54 proc.), Twittera (26 proc.), YouTube’a (25 proc.) i wreszcie Google+ (16 proc.).

Facebook radzi sobie kiepsko nie tylko jeśli chodzi o przyrost aktywnych użytkowników, ale również i zarejestrowanych. Wykazał raptem 6-procentowy wzrost, podczas gdy Pinterest może pochwalić się 57-procentowym, Tumblr 45-procentowym, LinkedIn 27-procentowym a Twitter 18-procentowym wzrostem.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.