Intel Extreme Masters zostanie w katowickim Spodku do 2019

Radni miasta Katowic przyjęli uchwałę, w której wyrażają oni chęć organizowania imprez z cyklu Intel Extreme Masters do 2019 roku. Jest to po prostu świetna promocja dla miasta - prognozy na przyszły rok wskazują, że na IEM może pojawić się nawet 100 tysięcy osób.

Oprócz tego, że impreza spodobała się katowickim radnym, została również przyjęta niezwykle pozytywnie przez polskich graczy. W tym roku, na żywo imprezę oglądało ok. 70 tysięcy osób, a reakcje publiczności podczas finału w Counter Strike: Global Offensive, który wygrała nasza polska drużyna Virtus.Pro z pewnością sprawiły, że kilka osób zmieniło swoje zdanie co do e-sportu.

Nic więc dziwnego, że Katowice nie chcą pozbywać się takiej imprezy. Pytanie tylko, czy IEM w 2015, czy w 2016 nie rozrośnie się na tyle, że trzeba będzie go przenieść na… Narodowy w Warszawie? Stolicy przydałoby się coś więcej, niż finały World of Tanks, rozgrywane w Multikinie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.