Inteligentne biurko od Della

HP wprowadził już do swojej oferty Sprout - komputer z matą dotykową i projektorem pozwalającym na obsługę sprzętu bez użycia fizycznej klawiatury i myszki. Dell nie chce pozostać w tyle - zaprezentował swoją koncepcję inteligentnego biurka!

Przy okazji promocji swojego najnowszego 27-calowego monitora o rozdzielczości 5K Dell zaprezentował koncepcję inteligentnego biurka, które oprócz wspomnianego monitora posiadałoby jeszcze duży, dotykowy ekran położony płasko. Podobnie jak w przypadku HP Sprou t ekran ten posłużyłby jako interfejs zamiast standardowej klawiatury i myszki. Jego zastosowanie ilustruje powyższy film. Graficy czy architekci zyskaliby dodatkowe, ciekawe i intuicyjne narzędzie.Urządzenie rozpoznawałoby do 10 punktów dotyku oraz cyfrowe piórka.

Dell wspomina też o możliwości dodawania peryferiów przez zewnętrznych producentów mogących rozszerzyć funkcjonalność sprzętu – (np. obręcz, która ułatwiałaby nawigację po kółku kolorów czy mapie).

0
Źródło: Dell
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.