Kim Dotcom zbankrutował

Założycielowi serwisu Megaupload co prawda udało się odzyskać swoje finanse ulokowane w Nowej Zelandii, jednak honoraria prawników, którzy bronili go przed zarzutami o piractwo komputerowe sprawiły, że Dotcom po prostu zbankrutował.

W wywiadzie dla BBC, Dotcom zdradził, że walka w sądzie kosztowała go jak na razie 10 milionów dolarów. Dotcom zmuszony był rozstać się ze swoimi prawnikami i prawdopodobnie będzie zmuszony do reprezentowania samego siebie na dzisiejszym przesłuchaniu dotyczącym kaucji.

Ponad tuzin kont bankowych Dotcoma nadal pozostaje zablokowane – gdyby biznesmenowi udało się uzyskać do nich dostęp, jego sytuacja z pewnością uległaby poprawie. Nie może też liczyć na pieniądze ze sprzedaży swojego serwisu Mega, który w marcu 2014 został wyceniony na 164 miliony dolarów. Problem polega na tym, że Dotcom nie posiada żadnych udziałów w Mega.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.