Microsoft, Apple i Google razem w słusznej sprawie

Najwięksi internetowi giganci zawarli sojusz, by wspólnie wspierać ustawę "USA Freedom Act", która ograniczyłaby prawa amerykańskich służb specjalnych do zbierania danych należących do internautów.

Grupa firm, dla których Internet jest jednym z podstawowych źródeł przychodu, połączyła się w koalicję o nazwie Reform Government Surveillance. Należą do niej, między innymi, Microsoft, Google, Apple, Twitter, Dropbox, LinkedIn, Evernote i Facebook. Domagają się one większej jawności procedur i działań dotyczących zbierania informacji przez amerykańskie służby bezpieczeństwa na temat internautów.

Głosowanie nad ustawą „Freedom Act” popieraną przez powyższy sojusz, którą wspiera również Biały Dom, ma się odbyć w tym tygodniu. Jednak jak zauważają eksperci, jest ona dopiero wstępem do walki o pełną ochronę prywatności dla internautów.

0
Źródło: The Next Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.