Microsoft sprzedał już prawie 10 milionów Xboxów One

Jeśli chodzi o wyniki sprzedaży konsoli Xbox One, Microsoft milczał od kwietnia. Wtedy to gigant z Redmond chwalił się 5 milionami sztuk, które trafiły do sklepów. Milczenie zostało przerwane wczoraj, kiedy to Microsoft pochwalił się, że już niedługo liczba wysłanych do sklepów Xboxów wyniesie 10 milionów.

Zwrot „już niedługo” pozostawia trochę miejsca do spekulacji. Microsoft robi co może, żeby poprawić wyniki sprzedaży swojej konsoli i tym samym dogonić Sony. Jednak liczba konsol wysłanych do sklepów ma się nijak do liczby egzemplarzy, które trafiły do użytkowników końcowych, czyli graczy. Jeśli chodzi o liczbę wysłanych konsol do sklepów, Sony chwaliło się miesiąc temu, że wysłało do sklepów 13,5 miliona Playstation 4.

Kolejne liczby prawdopodobnie poznamy już po Świętach – to najlepszy okres sprzedażowy w roku i obie firmy zrobią, co tylko możliwe, żeby zachęcić konsumentów do zakupu swojego systemu rozrywki. Do tego, Microsoft może zaprezentować tańszą wersję Xboxa One w pierwszym kwartale 2015, która być może otrzyma nowy procesor od AMD.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.