Minecraft w bardziej realistycznym wydaniu [wideo]

Jak na ironię, w dzisiejszych czasach, kiedy to wielu producentów wyciska ostatnie soki z platform sprzętowych, by zapewnić jak najbardziej spektakularną grafikę swoim dziełom, Minecraft ze swoimi wielkimi pikselami i kwadratowym światem jest jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii.

Być może zastanawialiście się nie raz jak mógłby wyglądać Minecraft z teksturami o wyżej rozdzielczości i bardziej płynną animacją. Na to pytanie postanowił odpowiedzieć YouTuber Flashcode, który na swoim kanale prezentuje serię animacji przedstawiających jego autorską wizję „realistycznego” Minecrafta. Przy użyciu Blendera, MakeHuman i Adobe Premier Pro udało mu się stworzyć całkiem przyjemne dla oka animacje zachowujące klimat pierwowzoru.

Jak myślicie – czy gdyby Minecraft wyglądał właśnie tak, zachęciłby do siebie jeszcze większą liczbę graczy? A może grafika w przypadku tego rodzaju gry nie ma absolutnie żadnego znaczenia?

Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.