Najcieńszy tablet świata – od Della

Dell pokazał świetnie wyposażony, 8-calowy tablet Venue 8. Niezwykle mała grubość (raczej cienkość...) to bynajmniej nie jego jedyna zaleta.

Ogromną zaletą tego tabletu jest niewątpliwie jego wyświetlacz. Ekran ma przekątną 8,4 cala i niesamowitą rozdzielczość 2560×1600 pikseli, a przy tym wykonany został w technologii OLED. Na pokładzie znalazł się również procesor Intel Atom Z3580 z taktowaniem 2,3 GHz, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Do tego pamięć tabletu możemy rozszerzyć poprzez włożenie karty pamięci MicroSD (aż do 512 GB). Na tylnej ściance znajduje się podwójny aparat o rozdzielczości 8 mln pikseli (plus 2 mln pikseli z przodu), umożliwiający wykorzystanie opracowanej przez Intela technologii RealSense.

Łączność zapewniają: port USB, slot MicroSD, wejście słuchawkowo-mikrofonowe, a także Wi-Fi (plus Miracast) i Bluetooth. Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat, naturalnie z zapowiedzią aktualizacji do Lollipopa. Urządzenie ma tylko 6 mm grubości.

0
Źródło: Dell
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.