Oto pierwsza Lumia bez logo Nokii!

RM-1090 to słaba nazwa dla urządzenia, które zostanie zapamiętane jako pierwszy smartfon sygnowany logiem Microsoftu. Gigant z Redmond na pewno wymyśli coś bardziej chwytliwego, jednak pod taką nazwą urządzenie zostało zgłoszone do amerykańskiego FCC.

Pierwsza Lumia Microsoftu raczej nie zostanie flagowcem. 5″ ekran qHD, brak obsługi szybszych standardów niż 3G i funkcja dual-SIM wskazuje raczej, że Microsoft chce podbić rynki, które dopiero się rozwijają. Oprócz braku logotypu Nokii, nowa Lumia nie wyróżnia się niczym szczególnym, jeśli chodzi o porównanie do poprzednich modeli.

Nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji, daty premiery, ani nawet oficjalnej nazwy RM-1090, jednak jeśli Microsoft zgłosił swój nowy telefon do Federalnej Komisji Łączności, z pewnością nie będziemy musieli czekać zbyt długo na te informacje.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.