Prynt – obudowa do smartfona z funkcją polaroidu

Choć dzisiaj większość zdjęć ma formę cyfrową, czasami miłym gestem jest podarowanie komuś fizycznego zdjęcia. Startup Prynt stworzył obudowę do smartfona, która niczym stare polaroidy potrafi niemal natychmiast wydrukować nam fotkę wykonaną telefonem.

Niedługo na Kickstarterze zadebiutuje francuski Prynt. Jest to dość sporych wymiarów przystawka, a raczej obudowa z fizycznym spustem migawki pasująca do smartfonów o przekątnej ekranu wynoszącej około 4 cale (w planach są też modele pasujące na phablety w rodzaju Galaxy Note czy iPhone 6 Plus). Co ciekawe w procesie przesyłania zdjęć do przystawki nie jest wykorzystywane WiFi czy Bluetooth – wszystko działa w oparciu o port USB smartfona. Docelowo będziemy mogli wydrukować około 10 zdjęć z prędkością 1 zdjęcie/30 sekund. Bateria urządzenia wystarczy na wydrukowanie 30 fotografii.

Sama przystawka ma kosztować około 100 dolarów – nie wiadomo jednak ile firma policzy sobie za papier fotograficzny.

0
Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.