Samsung Galaxy S5 nie sprzedaje się tak dobrze, jak S4

Dział urządzeń mobilnych Samsunga ostatnio nie radzi sobie zbyt dobrze. Producent zapowiedział, że zmniejszy produkcję nowych smartfonów, a szef działu mobilnego będzie dostawał mniejszą pensję. Wierzy się, że obie te sprawy wynikają ze słabej sprzedaży najnowszego flagowca Samsunga: Galaxy S5.

Wyniki sprzedaży Galaxy S5 są o wiele słabsze niż wyniki jego poprzednika – S4. O ile słabsze? O 4 miliony egzemplarzy (licząc w tym samym okresie od premiery urządzenia). S5 nadal sprzedaje się całkiem nieźle w Stanach, jednak sprzedaż w Chinach spadła o połowę. W świetle hucznych zapowiedzi Samsunga, o tym, że S5 będzie prawdziwym hitem (przez co zwiększono jego produkcję o 20% w porównaniu do S4) wygląda to jeszcze gorzej. Wielu ekspertów uważa, że obecna, słaba sytuacja Samsunga doprowadzi do zmiany szefa działu mobilnego. Spekuluje się, że nowym szefem mobile zostanie BK Yoon.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.