Samsung Galaxy S5 nie sprzedaje się tak dobrze, jak S4

Dział urządzeń mobilnych Samsunga ostatnio nie radzi sobie zbyt dobrze. Producent zapowiedział, że zmniejszy produkcję nowych smartfonów, a szef działu mobilnego będzie dostawał mniejszą pensję. Wierzy się, że obie te sprawy wynikają ze słabej sprzedaży najnowszego flagowca Samsunga: Galaxy S5.

Wyniki sprzedaży Galaxy S5 są o wiele słabsze niż wyniki jego poprzednika – S4. O ile słabsze? O 4 miliony egzemplarzy (licząc w tym samym okresie od premiery urządzenia). S5 nadal sprzedaje się całkiem nieźle w Stanach, jednak sprzedaż w Chinach spadła o połowę. W świetle hucznych zapowiedzi Samsunga, o tym, że S5 będzie prawdziwym hitem (przez co zwiększono jego produkcję o 20% w porównaniu do S4) wygląda to jeszcze gorzej. Wielu ekspertów uważa, że obecna, słaba sytuacja Samsunga doprowadzi do zmiany szefa działu mobilnego. Spekuluje się, że nowym szefem mobile zostanie BK Yoon.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.