Tablet Jolla ufundowany w dwie godziny

Liczące trzy lata fińskie przedsiębiorstwo wystartowało dziś ze swoim pierwszym projektem tabletu mającego pracować pod Sailfish OS 2.0. Na Indiegogo prosili o 380 tys. dolarów. W ciągu kilku godzin udało się uzyskać ponad 580 tys. dolarów.

Jak widać zatem na rynku tabletów wciąż jest miejsce na nowych graczy.7,9-calowy tablet o rozdzielczości ekranu wynoszącej 2048 x 1536 pikseli zostanie wyposażony w czterordzeniowy procesor Intela taktowany zegarem 1,8 GHz, 2GB pamięci operacyjnej (DDR3L-RS) i 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartami microSD.

Jeśli chodzi o funkcje multimedialne otrzymamy do dyspozycji 5-megapikselowy aparat tylni i 2-megapikselową kamerkę do wideokonferencji. Nie zabraknie Bluetootha 4.0, GPS, WiFi i akumulatorka o pojemności 4300 mAh. Nad całością czuwać będzie Sailfish 2.0, który obsłuży wszystkie aplikacje z Google Play. Wyjątkowo zachęcająca jest cena. W przedsprzedaży na Indiegogo Jolla Tablet kosztował zaledwie 189 dolarów. Pierwsze egzemplarze trafią na rynek w maju przyszłego roku.

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.