Tak będziemy drukować bazę na Księżycu [wideo]

Księżyc nie posiada atmosfery zdolnej ochronić powierzchnię planety przed meteorytami. Do tego panujące tam ekstremalnie skrajne temperatury (od -190°C do +140°C) nie sprzyjają planom kolonizacyjnym. Europejska Agencja Kosmiczna ma jednak pewien plan.

W ciągu kilku dekad ESA uważa, że powinniśmy być w stanie wysłać na powierzchnię Księżyca łaziki wyposażone w drukarki 3D. Wykorzystując pył księżycowy roboty byłyby w stanie wybudować warstwa po warstwie bazę zdolną pomieścić do czterech astronautów. Szacunkowo dwa łaziki byłyby w stanie wybudować jeden obiekt w ciągu 90 dni. Przyszli astronauci mogliby dzięki temu dłużej przebywać na powierzchni Księżyca.

Być może w kolejnych latach naukowcy opracują inną koncepcję, ale na dzień dzisiejszy ESA pokłada nadzieję w tym pomyśle. Poniżej możecie obejrzeć wizualizację całej idei na materiale wideo.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.