W końcu! Skype także w przeglądarce internetowej

To było tylko kwestią czasu. W obliczu rosnącej popularności Messengera i pojawienia się nowych graczy na rynku, takich jak WhatsApp, Hangouts czy Viber, niedościgniony kiedyś król komunikacji musiał udostępnić swoim użytkownikom bardziej przystępną formę.

Skype for Web będzie najprostszą, bo niewymagającą pobierania żadnych aplikacji i wtyczek drogą do wykonywania połączeń głosowych i wideorozmów. Przyda się z pewnością osobom, które w pewnych okolicznościach nie mogą instalować oprogramowania na komputerach lub też są zbyt ograniczone czasowo, by ściągać odpowiednie aplikacje.

Skype for Web wkroczył dopiero w fazę beta i jest dostępny tylko dla wybranych osób. Konieczne jest także zainstalowanie plug-ina. Microsoft pracuje jednak, by w oficjalnej wersji nie było to wymagane (będzie to możliwe dzięki WebRTC).

Usługa będzie dostępna bezpośrednio z poziomu następujących przeglądarek: Internet Explorer, Chrome, Firefox i Safari. By rozpocząć korzystanie wystarczy zalogować się na skype.com.

0
Źródło: Skype
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.