W Windows i Windows Phone Store znajduje się już pół miliona aplikacji

Joe Belfiore rok temu chwalił się, że w 2014 Microsoft dogoni platformy konkurencji, jeśli chodzi o liczbę dostępnych aplikacji. Do końca 2014 zostało półtora miesiąca i najprawdopodobniej przepowiednia Belfiore'a się nie spełni, jednak pół miliona to i tak dobry wynik.

Jak podaje Microsoft, w dniu 30 września, w sklepie Windows Phone Store dostępnych było 340 tysięcy aplikacji mobilnych. Jeśli doliczymy do tego liczbę aplikacji dostępnych w Windows Store – 187 tysięcy, otrzymamy ponad 500 tysięcy. W przyszłym roku Microsoft planuje połączyć obie platformy, z okazji premiery Windowsa 10. Przy obecnym tempie wzrostu, liczba dostępnych aplikacji dla Windowsa 10 i mobilnego systemu Microsoftu z pewnością zbliży się do miliona.

To całkiem niezły wynik, jednak zarówno Apple, jak i Google już dawno przestały chwalić się statystykami dostępnych w Google Play i Appstore aplikacji – w obu sklepach liczba „appów” już dawno przekroczyła milion.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.