Windows 10 dla wszystkich Lumii?

O Windows 10 w wersji dla komputerów osobistych i tabletów wiemy już całkiem sporo. Ale co ze smartfonami? Jeden z tweetów z oficjalnego konta Microsoftu sugeruje, że wszystkie Lumie otrzymają aktualizację systemu.

Oficjalne konto twitterowe Microsoftu dedykowane smartfonom Lumia ogłosiło właśnie, że wszystkie smartfony z tej linii „otrzymają związane z Windows 10 aktualizacje” a także pojawią się nowe modele z tym systemem operacyjnym.

Niestety, słowa Microsoftu nie są jednoznaczne. Aktualizacje związane z Windows 10 nie oznacza aktualizacji do Windows 10. Przypominamy, że smartfony z Windows Phone 7 również otrzymały aktualizację do Windows Phone 7.8, a więc systemu, który posiadał część nowości z Windows Phone 8, jednak nie był on prawdziwą „Ósemką”.

Nie wiemy na razie jakie nowe funkcje wprowadzi smartfonowa wersja Windows 10 poza tym, że ma być to synteza Windows RT i Windows Phone oraz że rdzeń systemu ma być identyczny z tym dla tabletów i komputerów osobistych, co ma znacznie uprościć tworzenie aplikacji na platformę Microsoftu.

@_Y06_ There will be Windows 10 upgrades for all Lumia Windows Phone 8 devices:) And we will release new Windows 10 models in the future!

— Lumia (@lumia) listopad 11, 2014

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.