Z Petersburga zniknął pomnik Steve’a Jobsa

W styczniu ubiegłego roku przedsiębiorca Maksim Dołgopolov ufundował i postawił na terenie Uniwersytetu ITMO w Sankt-Petersburgu interaktywny, liczący 2-metry pomnik upamiętniający życie Steve'a Jobsa - współzałożyciela firmy Apple. 31 października br. ten sam przedsiębiorca zdecydował się usunąć pomnik.

Decyzja zapadła tuż po publicznym wystąpieniu Tima Cooka – obecnego szefa Apple – dotyczącego jego seksualnej orientacji. Według źródeł Radia Wolnej Europy Dołgopolov zdecydował się usunąć pomnik obawiając się rosyjskiego prawa, które zabrania „propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich”. Drugim powodem takiej decyzji mają być też informacje Edwarda Snowdena dotyczące szpiegowania użytkowników Internetu przez agencję NSA, z którą współpracowało Apple. W wywiadzie dla Biznews-FM Dołgopolov dodał – „Gdy finansowałem pomnik nie miałem pojęcia, że historia sukcesu Apple, jest w rzeczywistości zasłoną dymną dla operacji NSA w USA”.

0
Źródło: Fortune.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.