Zrezygnował z kariery w e-sporcie, będzie streamował gry

Pula nagród w Mistrzostwach Świata w League of Legends przekroczyła w tym roku 2 miliony dolarów. Kariera profesjonalnego gracza nie jest jednak wcale usłana różami i -wbrew pozorom- nie tak opłacalna jak mogłoby się wydawać.

22-letni Wei „CaoMei” Han Dong nie należy już do World Elite. Chiński gracz profesjonalny zrezygnował z kariery e-sportowej na rzecz… stremowania swoich rozgrywek w sieci telewizyjnej ZhanQi. Do tej pory jego miesięczna pensja wynosiła 1227 dolarów. Teraz rocznie będzie zarabiał ponad 817 tysięcy dolarów.

CaoMei dodaje, że praca profesjonalnego gracza wiąże się z dużym stresem i wyrzeczeniami. W okresie treningów spał po 4 godziny dziennie. Teraz otrzyma znacznie większą swobodę – miesięcznie musi transmitować swoje rozgrywki przez 90 godzin, czyli około 3 godzin dziennie. Mecze CaoMei’a ogląda za każdym razem ponad 100 tys. fanów. Skąd wynika taka popularność? Chłopak przyznaje, że nie chodzi tu o jego umiejętności, ale o… wygląd, który wyróżnia go od innych profesjonalnych graczy. Podczas gry często otrzymuje propozycje matrymonialne od swoich fanek…

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.