ActiWait: Zagraj w Ponga (i nie tylko) czekając na zielone światło

Dwa lata temu Sandro Engel i Amelie Kunzlar stworzyli fikcyjny prototyp interaktywnego przycisku od sygnalizacji świetlnej. Wideo szybko stało się viralem, który obejrzało 5 mln ludzi. Para postanowiła wykorzystać szansę i urzeczywistnić swoje marzenie dzięki kampanii na Indiegogo.

ActiWait to przycisk od sygnalizacji świetlnej, który posiada panel dotykowy oraz moduł WiFi pozwalający na interakcje z osobą znajdującą się po drugiej stronie ulicy. Na razie działający prototyp obsługuje tylko najstarszą grę świata, czyli kultowego Ponga, ale w domyśle urządzenie ma mieć dodatkowe funkcje.

Będzie mogło być miejskim przewodnikiem, czytnikiem wiadomości, sposobem na szybką randkę z nieznajomym lub inną formą rozrywki. W ten sposób rozwiązano by problem nudnego oczekiwania na zmianę świateł na skrzyżowaniach.

Działający model ActiWait został już zainstalowany w niemieckim Hildesheim. Teraz twórcy pragną uzbierać 35 tys. euro, by ruszyć z masową produkcją urządzenia. Wsparcia można udzielić w serwisie Indiegogo.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.