Akcje CD Projekt poszybowały w dół po opóźnieniu Wiedźmina 3

Informacje o trzymiesięcznym opóźnieniu najbardziej wyczekiwanej gry przyszłego roku pojawiły się przedwczoraj tuż po zamknięciu giełdy. Z samego rana inwestorzy gwałtowanie zareagowali na tą wiadomość, czego skutkiem był ponad 9-procentowy spadek akcji.
fot.biznes.onet.pl

fot.biznes.onet.pl

Na powyższym wykresie łatwo zauważyć spadek, jaki wywołała 8 grudnia informacja o przesunięciu premiery Wiedźmina 3. Akcje poszybowały w dół o 9,82% (15,60 zł za akcję) przez co kapitalizacja spółki zmniejszyła się o ponad 161 mln zł. Podobna historia miała miejsce kilka lat temu, gdy CD Projekt opóźniło premierę Wiedźmina 2 – wówczas akcje spółki spadły o 1/3 wartości.

Na szczęście gracze zareagowali pozytywnie na informacje o przesunięciu premiery gratulując CD Projekt Red rozsądku i uczenia się na błędach zagranicznych producentów. Emocje inwestorów też powoli opadają i spółka odrabia straty. Dziś akcje firmy były już warte 17,09 zł. Decyzja zarządu zatem choć w pierwszym momencie źle się odbiła na finansach spółki w dłuższym okresie może przynieść korzyści.

0
Źródło: Biztok.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.