Amazon potrzebuje tylko 60 minut by dostarczyć przesyłkę

Tym razem nie chodzi o drony. Amazon właśnie uruchomił usługę Prime Now, dzięki której zamówione towary docierają do klienta w godzinę. Na razie korzystają z niej tylko mieszkańcy Manhattanu, ale od przyszłego roku firma zamierza rozszerzyć ofertę.

By móc skorzystać z oferty należy mieć wykupiony abonament Amazon Prime, który kosztuje rocznie 99 dolarów. Po ściągnięciu aplikacji klient otrzyma powiadomienie, gdy usługa stanie się dostępna w jego obszarze. Następnie może zacząć wybierać produkty, które go interesują, a tych jak wiemy na Amazonie jest mnóstwo począwszy od zabawek po artykuły spożywcze i pierwszej potrzeby.

Zanim klient zatwierdzi zamówienie będzie musiał jeszcze wybrać opcję dostawy. Pierwsza, która oferuje dostawę w 2 godziny jest darmowa, natomiast druga – ta, w której otrzymamy towar w maksymalnie godzinę wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty w wysokości 7,99 dolara. Ciekawostką w aplikacji jest możliwość podejrzenia trasy kuriera w czasie rzeczywistym.

Wydaje się to drogą opcją, ale pamiętajmy, że mówimy tu niemal o błyskawicznej realizacji zamówienia. Dla osób, które potrzebują danego artykułu na gwałt, będzie to z pewnością ciekawa oferta.

0
Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.