Cortana podbija Europę

Hiszpania, Włochy, Niemcy i Hiszpania to kolejne kraje, w których użytkownicy Windows Phone mogą od dzisiaj korzystać z pomocy asystenta głosowego Microsoftu. Na razie w wersji Alfa.

„Alfa oznacza, że Cortana dopiero pojawiła się w tych krajach” – tłumaczy Marcus Ash z Microsoftu. Jak na razie większość funkcji Cortany będzie niedostępna, jednak już wkrótce się to zmieni. Użytkownicy systemu Windows Phone w tych czterech europejskich krajach będą mogli używać Cortany do wyszukiwania połączeń komunikacyjnych (funkcja ta działa na razie tylko w dużych miastach), sprawdzania wyników meczy piłki nożnej i.. żartów. Jeśli mieszkacie w jednym z czterech podanych powyżej krajów możecie spytać Cortanę o to, czy lubi Święta Bożego Narodzenia, lub o to, co chciałaby dostać od Mikołaja.

Tempo Microsoftu, jeśli chodzi o rozwój Cortany jest nader imponujące – miejmy nadzieję, że w przyszłym roku asystent głosowy Microsoftu pojawi się również u nas.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.