Dżinsy przeciwko hakerom

Im większą liczbą technologii się otaczamy, tym trudniej zabezpieczyć nam poufne informacje. Chmura to wygodne rozwiązanie, ale też i spore zagrożenie. Symantec uważa, że potrzebujemy nie tylko ochrony w postaci oprogramowania, ale także fizycznego zabezpieczenia.

Firma znana z tworzenia oprogramowania antywirusowego rozpoczęła współpracę z producentem odzieży Betabrand. Owocem wspólnych działań są dżinsy oraz marynarki, których kieszenie zostały wyposażone w specjalne włókna blokujące sygnały RFID. Wkładając karty kredytowe czy inne dokumenty posiadające technologię RFID do takich kieszeni uniemożliwimy cyberprzestępcom zhakowanie informacji w nich zawartych. Ponieważ technologia ta staje się coraz bardziej popularna z pewnością tym podobne wynalazki mogą okazać się niezbędne.

Dżinsy „Ready” można zamówić już na stronie producenta w cenie 134 dolarów. Marynarka o sportowym kroju zbiera jeszcze fundusze na realizację – jej cena przewidziana jest na 148 dolarów.

0
Źródło: Extremetech.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.