FBI nadal twierdzi, że za atakami na Sony stoi Korea Północna

Kto stoi za atakiem na Sony Pictures? FBI nadal twierdzi, że został on zlecony przez reżim Korei Północnej. Niektórzy specjaliści od cyberbezpieczeństwa twierdzą z kolei, że hakerzy odpowiedzialni za włamanie nie mają z Koreą nic wspólnego.

Firma Norse, zajmująca się sprawami bezpieczeństwa komputerowego zaprezentowała w tym tygodniu wyniki swojego śledztwa przedstawicielom FBI. Norse twierdzi, że atakiem zajmowała się od samego początku, czyli od Świąt Dziękczynienia. Według prywatnych specjalistów za włamanie odpowiada sześć osób, z czego jedna jest byłym pracownikiem Sony.

Wyniki śledztwa nie przekonały jednak FBI. Federalne Biuro Śledcze nadal twierdzi, że za atakiem na Sony Pictures stoi Korea Północna. Być może specjaliści z FBI wiedzą po prostu więcej, niż chcą ujawnić. Tego jednak nie wiemy.

Co ciekawe, FBI oficjalnie wyłamuje się z „oficjalnej rządowej linii” – przedstawiciele amerykańskiego rządu twierdzą obecnie, że Korea Północna nie byłaby nawet w stanie przypuścić tak skomplikowanego i wymagającego dużych umiejętności ataku.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.