Google Glass jeszcze nie umarły

Okulary Glass nadal są ciekawostką, którą mogłoby się wydawać nawet Google stracił zainteresowanie. Ich oprogramowanie nie było od dawna aktualizowane, a twórcy aplikacji powoli je sobie odpuszczają. Jak się okazuje, Google się jednak nie poddał.

Google przestał chwalić się okularami Glass, nie publikuje aktualizacji ich systemu operacyjnego, a sam produkt nadal nie jest dostępny w oficjalnej, konsumenckiej sprzedaży. Trudno się więc dziwić, że twórcy aplikacji powoli zaczynają sobie odpuszczać ten projekt. Jednak jak wynika z informacji zdobytych przez Wall Street Journal, projekt Glass nie jest jeszcze martwy.

Google bowiem, według tych informacji, ma zamiar wprowadzić Glass drugiej generacji. Co ciekawe, inżynierowie zrezygnowali z procesorów Texas Instruments na rzecz układów Intela. Niestety, nie wiemy o które procesory dokładnie chodzi, ale uważa się, że to jeden z układów z architekturą ARM.

0
Źródło: WSJ.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.