Google News znika z Hiszpanii

Google zdecydowało się na zamknięcie swojego serwisu informacyjnego w Hiszpanii. Google News udostępnia linki do wiadomości publikowanych na innych portalach informacyjnych. Nowe hiszpańskie prawo, nazwane potocznie "podatkiem od Google" zmusiłoby Google do uiszczania opłat za każdą informację opublikowaną w ten sposób na Google News.

Czemu powinniśmy zainteresować się tym lokalnym wydarzeniem, które miało miejsce w Hiszpanii? Eksperci od mediów internetowych twierdzą, że podobne przepisy do Hiszpanii może wprowadzić więcej krajów należących do Unii Europejskiej. Google musiałoby wtedy stanąć przed o wiele większym wyborem, niż taki, który dotyczy jednego „regionalnego” serwisu. Urzędnicy UE od wielu lat wspominają przy najróżniejszych okazjach, że Google ma zbyt duży monopol w Europie. Czyżby w końcu znaleźli sposób, dzięki któremu uda się zachwiać pozycją giganta z Mountain View?

0
Źródło: rp.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.