Ile można zapłacić za komputer Apple-1?

38-letni komputer Apple-1, który został ręcznie zmontowany w garażu Steve'a Jobsa, został wystawiony do licytacji w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's. Kolekcjonerzy, jak się okazało, mają wypchane portfele.

Stary, niewiele umiejący komputer został wystawiony na sprzedaż. Co więcej, z wyników aukcji nie jest zadowolony jego były właściciel. Ile więc „marnych” groszy trzeba wydać na Apple-1? Jedyne 365 tysięcy dolarów. Spodziewano się jednak osiągniecia ceny wynoszącej pomiędzy 400 tys. a 600 tys. dolarów, a rekordzista osiągnął swego czasu w licytacji wartość… 905 tysięcy dolarów!

Nadszedł czas, by iść dalej i dobrze, że się sprzedał. Posiadanie go to niezwykłe doświadczenie. Nie mogę narzekać. Jestem wielkim fanem Apple’a — stwierdził jego poprzedni właściciel, Bob Luther, który dodał, że jest akcjonariuszem Apple’a, z czego jest bardzo zadowolony.

Na świecie istnieje jeszcze około 50 komputerów Apple-1.

0
Źródło: NBC News
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.