Ile zarobił „Wywiad ze Słońcem Narodu”?

Premierę tego filmu zablokowali hakerzy, którzy rzekomo działali na zlecenie ośmieszonych przez niego władz Korei Północnej. Trudno o lepszą reklamę niż międzynarodowy skandal. Mimo to wyniki oglądalności są dość rozczarowujące.

Film „Wywiad ze Słońcem Narodu”, po groźbach ze strony terrorystów, został wycofany z większości amerykańskich kin. Wytwórnia Sony Pictures zdecydowała się więc udostępnić film odpłatnie w Sieci na własnej platformie filmowej, a także na YouTube, Google Play i Xbox Video. Wyniki są dość rozczarowujące.

Większość przychodów pochodzi z YouTube i Google Play. Film pobrano lub wypożyczono dwa miliony razy co przełożyło się na 15 milionów dolarów przychodów. 331 kin w Stanach Zjednoczonych, które nie ugięły się pod presją terrorystów i wyemitowały film, zapewniły Sony dodatkowy milion dolarów.

Produkcja i marketing filmu „Wywiad ze Słońcem Narodu” kosztowały 90 milionów dolarów. Ma on się pojawić wkrótce również na iTunes.

0
Źródło: Re/code
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.