iPhone 6 wrażliwy na pole magnetyczne

Zbyt silne pole magnetyczne wpływa na urządzenia elektroniczne i sposób ich działania. iPhone 6 jest jednak na nie szczególnie wrażliwy, co stanowi pewien problem dla posiadaczy i producentów akcesoriów do tego smartfonu.

Zewnętrzne obiektywy dla iPhone’a 6 i posiadające zamek magnetyczny futerały mogą negatywnie wpłynąć na pracę tego smartfonu, jak Apple poinformował autoryzowanych producentów akcesoriów. W momencie zastosowania takiego dodatku, modułu takie jak kompas, NFC czy optyczna stabilizacja obrazu mogą zacząć działać wadliwie.

Wpływ pola magnetycznego na urządzenia elektroniczne nie jest niczym nowym, jednak najnowszy smartfon Apple’a wydaje się być na nie szczególnie wrażliwy. Jako przykład niech posłuży poniższy filmik (sugerujemy przewinąć do drugiej minuty), w którym iPhone 6 „wariuje” po dołączeniu do niego zewnętrznego obiektywu.

Sugerujemy posiadaczom tego smartfonu unikanie akcesoriów posiadających magnetyczne zamki.

0
Źródło: 9to5Mac
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.