Jelwek Watch – polski zegarek z drukarki 3D

W dobie smartwatchy i innych inteligentnych, ubieralnych gadżetów polski wynalazek wyróżnia się tym, że tak naprawdę jest klasycznym zegarkiem - z tym, że wydrukowanym na drukarce 3D.

Jelwek Watch to projekt rzeszowskiego studenta, który właśnie rozpoczął kampanię na Indiegogo. Urządzenie wyróżnia się minimalistycznym designem – wszystkie jego elementy oprócz wskazówek i szybki przykrywającej tarczę są drewniane oraz wewnętrznego mechanizmu są drewniane, a w zasadzie drewnopodobne (połączenie drewna z PLA). Części drukowane są na drukarce 3D metodą Fused Filament Fabrication.

Zegarek waży zaledwie 44 gramy. Chociaż cenowo projekt nie przedstawia się atrakcyjnie (120 dolarów!) to dzięki niemu możemy wyobrazić sobie przyszłość rękodzielnictwa, kiedy to zamiast rzeźbienia w drewnie, artysta będzie po prostu modelował obiekt w programach 3D, a następnie uruchamiał drukarkę…

0
Źródło: Indiegogo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.