John Carmack: Oculus jest jak religia

W wywiadzie, którego Carmack udzielił w magazynie Fortune możemy przeczytać, że według według założyciela id Software, który pracuje obecnie w Oculus VR jako CTO, pierwsze kontakt z Oculus Rift jest dla wielu doświadczeniem religijnym.

„Ludzie po przetestowaniu go zaczynają wierzyć w technologię VR”. Według Carmacka Oculus bardzo dużo zawdzięcza smartfonom – to dzięki nim prototypy Oculus Rift mogły zostać wyposażone w małe ekrany o wysokiej rozdzielczości oraz żyroskopy i inne czujniki, zdolne reagować z wymaganą precyzją.

Zapytany o oprogramowanie, Carmack twierdzi, że jeszcze wszystko przed nami, jednak już teraz zauważa, że Oculus świetnie sprawdza się we wszelkiego rodzaju symulatorach. Mowa tu oczywiście o kosmicznym Elite: Dangerous, czy serii Euro Truck Simulator, w których rzeczywiście Oculus sprawdza się doskonale.

Miejmy nadzieję, że już niedługo doczekamy się oficjalnej premiery Oculus Rift, a urządzenie w wersji dla konsumentów będzie w stanie wyświetlać obraz w wyższej rozdzielczości, niż potrafią to dostępne obecnie wersje dla deweloperów.

0
Źródło: pcgamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.