Kim Dotcom – samozwańczy bohater tych Świąt

Wczorajszy dzień był dość rozczarowujący dla graczy. Sieci Xbox Live i PlayStation Network przestały działać na skutek ataku hakerskiego. Kim Dotcom twierdzi, że to on powstrzymał atak i umożliwił Sony i Microsoftowi przywrócenie działania ich usług.

W jaki sposób Kim Dotcom powstrzymał grupę hakerską Lizard Squad przed powodowaniem dalszego paraliżu sieci Xbox Live i PlayStation Network. Ścigany przez wymiar sprawiedliwości milioner zaoferował cybeprzestępcom… 500-gigabajtowe konta na jego serwisie chmurowym Mega. Oświadczył, że w momencie, w którym hakerzy przestaną atakować Sony i Microsoft, konta zostaną aktywowane a pół terabajta przestrzeni na e-dysku zostanie przyznane dożywotnio.

Co prawda ataki ustały i gracze mogą znów bez problemu korzystać z pełni możliwości ich konsol, ale mało kto uwierzyłby, że cyberprzestępcy dali się skusić takim prezentem. Kim Dotcom zapewne liczył na darmową reklamę, nieprawdaż? Otóż… nie. Hakerzy z Lizard Squad oficjalnie potwierdzili, że oferta Dotcoma jest bezpośrednią przyczyną zaniechania przez nich dalszych ataków.

Dziwny jest ten świat…

A Christmas Miracle. How @MegaPrivacy saved @Xbox & @PlayStation from the @LizardMafia attack. Enjoy your games! 🙂 pic.twitter.com/qoaZ33eqCi

— Kim Dotcom (@KimDotcom) grudzień 26, 2014

0
Źródło: Kim Dotcom
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.