Microsoft i Google wspólnie przeciwko… hotelom

Dwaj zaciekli rywale połączyły siły, by zacząć forsować prawo zapewniające gościom hotelowym w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie wolność do dysponowania łączem internetowym.

Kilka miesięcy temu sieć hoteli Marriott musiała zapłacić ponad pół miliona dolarów kary za blokowanie punktów dostępowych WiFi tworzonych przez gości hotelowych. Inne sieci hotelowe są zdania, że mają do tego prawo i nie powinny być za to karane, więc rozpoczęły kampanię lobbystyczną mającą przeforsować ich prawo do tego, co uwolniłoby je od kar. Microsoft i Google postanowiły połączyć siły i lobbować coś zupełnie przeciwnego.

Głównym argumentem właścicieli hoteli jest chęć zapewnienia gościom wydajnego i dobrze zabezpieczonego łącza, co „nie jest możliwe w przypadku tworzenia przez użytkowników własnych punktów dostępowych”. Oczywiście za owo „wspaniałe” łącze zazwyczaj trzeba zapłacić dodatkową, znacząca sumę…

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.