Minecraft będzie także… grą przygodową!

Interaktywne seriale (tak najłatwiej scharakteryzować te produkcje) od Tetllale Games takie jak The Walking Dead czy Wolf Among Us podbiły serca fanów. W ostatnim czasie studio rzuciło się na dwie nowe licencje: Grę o Tron oraz Borderlands. Do tego grona dołączył właśnie... Minecraft.

Może się to wydawać szokujące i bezsensowne, ale przecież Minecraft to tak naprawdę wielka piaskownica, w której gracze tworzą własne przygody. Zdolni scenarzyści z Telltale Games już nie raz udowodnili nam, że nawet w bardzo znanych uniwersach potrafią stworzyć ciekawych i wiarygodnych bohaterów, dlaczego więc i tym razem miałoby się to nie udać?

Minecraft: Story Mode będzie produkcją wydawaną w odcinkach, która pojawi się konsolach PlayStation, Xboxach, komputerach PC i urządzeniach mobilnych w przyszłym roku. Studio nie zdradziło o czym będzie opowieść, ale z pewnością nie dowiemy się z niej niczego na temat genezy świata oraz nie zobaczymy w niej Steve’a.

0
Źródło: Mojang.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.