Nowy Sinclair ZX Spectrum trafi do sklepów w przyszłym roku!

Sir Clive Marles Sinclair postanowił powrócić do branży gier wideo. W tym celu zainicjował zbiórkę na portalu Indiegogo, w którym poprosił o 100 tysięcy funtów na nową wersję ZX Spectrum. Cel udało się osiągnąć w zaledwie 2 dni.

Za produkcję odpowiadać będzie firma Retro Computers, w której Sinclair posiada udziały. Za zebrane 100 tysięcy funtów firma wyprodukuje 1000 komputerów ZX Spectrum Vega, który w swojej pamięci będzie miał ok. 1000 gier z oryginalnego Spectruma. Resztę produkcji (producent obiecuje 14000 gier) będzie można pobrać z Internetu (nie wiemy czy będzie trzeba za nie płacić).

Dwa miesiące po dostarczeniu pierwszej partii nowych Spectrumów, Retro Computers wyprodukuje kolejne 3 tysiące maszyn. Druga partia również nie trafi sklepów, gdzie Spectrum Vega pojawi się dopiero pod koniec przyszłego roku. Ma kosztować ok. 530 zł.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.